Головна » Статті

Всього матеріалів в каталозі: 8
Показано матеріалів: 1-8

Протягом 17 – 21 листопада в школі проходили заходи до Дня пам’яті жертв Голодоморів.

Заступник директора з виховної роботи Шабан О.К. разом з учнями 6-11 класу переглянули документальний фільм «33-й, свідчення очевидців».

Вчитель історії Жандик М.С. провів для учнів 10-11 класів усний журнал «Голодомор мовою фактів», а бібліотекар Гафинець Г.Ю. підготувала тематичну виставку «Голодомор в Україні – біль нашого народу».

Протягом тижня проходила виставка стіннівок «Скорботна пам’ять поколінь".

21 листопада заступник з ВР провела мітинг-реквієм, щодо вшанування пам’яті жертв Голодомору.

Увечері 22 листопада кожен учень та учитель в рамках загальнонаціональної акції "Запали свічку пам'яті" запалили у своїх вікнах маленьку свічечку.

Вогник на підвіконні - данина пам'яті мільйонам українців, загиблим від голоду.

  

Заходи | Переглядів: 433 | Додав: ceti | Дата: 22.11.2014 | Коментарі (0)

21 листопада у Шандрівській ЗОШ І-ІІІ  ст. відбувся ряд заходів присвячених до Дня Гідності та Свободи – свята, яке відзначається на честь початку двох революцій – Помаранчевої Революції та Революції Гідності. Мета - утвердження ідеалів свободи і демократії, збереження та донесення до сучасного і майбутніх поколінь об'єктивної інформації про доленосні події в Україні.

День розпочався із запалення лампадок, привітання «Слава Україні – Героям слава!» та хвилини мовчання за загиблими під час Революції Гідності.

Після уроків вчитель української літератури провела літературний вечір «За гідність і свободу України», на якому звучали пісні і поезія Євромайдану.

Протягом дня у бібліотеці експонувалася виставка світлин присвячених подіям на Євромайдані та у зоні АТО.

Заходи | Переглядів: 614 | Додав: ceti | Дата: 21.11.2014 | Коментарі (0)

Вчителі української мови та літератури Шандрівської ЗОШ І-ІІІ ступенів до Дня української писемності та мови (9 листопада) підготували і провели низку освітньо-виховних заходів

Напередодні свята (28.10) учням 8-11 класів був продемонстрований відеофільм про культуру українського слововживання.

6, 7, 8 листопада учні 9-11 класів разом з класними керівниками організували виставку плакатів і листівок "Українська мова - твого життя основа".

Провідна ідея заходу - через мистецькі образи і символи донести до школярів розуміння української мови як визначальної передумови існування і розвитку держави, як головного чинника національної єдності і безпеки, як фундаменту всіх видів духовної і практичної діяльності людини та утвердження української мови як єдиної державної.

Головною умовою було, щоб представлені плакати переконали громадян держави Україна не соромитися розмовляти українською. Бажана умова – «щоб чіпляло», щоб було оригінально, по-молодіжному. Ну й, звісно, не ображало носіїв інших мов. Ми не хочемо принижувати братні мови, ми прагнемо знати і розвивати свою.

Це варто знати! День української писемності та мови — свято, яке щороку відзначається в Україні 9 листопада. За православним календарем — це день вшанування пам'яті Преподобного Нестора-Літописця. Свято встановлено 9 листопада 1997 року, коли Президент України Леонід Кучма на підтримку ініціативи громадських організацій та з урахуванням важливої ролі української мови в консолідації українського суспільства видав Указ № 1241/97 «Про День української писемності та мови». В Указі зазначено: «Установити в Україні День української писемності та мови, який відзначати щорічно 9 листопада в день вшанування пам'яті Преподобного Нестора-Літописця».

У День української писемності та мови за традицією: 
• покладають квіти до пам'ятника Несторові-літописцю; 
• відзначають найкращих популяризаторів українського слова; 
• заохочують видавництва, які випускають літературу українською мовою; 
• стартує Міжнародний конкурс знавців української мови імені Петра Яцика — конкурс проводиться за підтримки Міністерства освіти та науки України і Ліги українських меценатів. Щорічна кількість учасників - понад 5 млн. із 20 країн світу.

Заходи | Переглядів: 436 | Додав: ceti | Дата: 09.11.2014 | Коментарі (0)

Протягом вересня-жовтня 2014 року в Шандрівській ЗОШ І-ІІІ ступенів було проведено ряд заходів, присвячених 70 річниці визволення України від німецько-фашистських загарбників.

24 вересня вчитель історії Жандик М.С. провів для учнів 5-11 класів урок мужності на тему «У житті є завжди місце подвигу».

Протягом жовтня в шкільній бібліотеці проходила виставка художньої, мемуарної і документальної літератури та фотовиставка відповідної тематики.

Учні 8-11 класів разом з класними керівниками провели акцію «Милосердя»: допомагали інвалідам війни, солдатським вдовам, учасникам ВВВ під час сільськогосподарських робіт на присадибних ділянках.

Члени гуртка «Шандрівчани» під керівництвом вчителя історії і керівника гуртка Жандика М.С. поновили експозиції в шкільному музеї, які присвячені перемозі у Великій Вітчизняній війні.

28 жовтня заступник директора з виховної роботи Шабан О.К. провела для учнів 9-11 класів конференцію «Наше село в роки війни» та для учнів 5-9 класів відеолекторій «Україна в роки війни».

Протягом жовтня класні керівники 5-11 класів провели  для учнів історичні години пам’яті «Діти – герої Великої Вітчизняної війни».

Заходи | Переглядів: 416 | Додав: ceti | Дата: 29.10.2014 | Коментарі (0)

14 жовтня, на свято Покрови Пречистої Богородиці, в нашій державі відзначається День українського козацтва.

З давніх-давен Богородиця є покровителькою українського козацтва й усіх українських збройних формувань. Запорожці, зокрема, мали на Січі церкву на честь Покрова Пресвятої Богородиці з іконою її Покрова. Окрім того, на свято Покрови в Україні відбувалася Велика рада, що обирала гетьмана, визначала, як козацтву жити далі. Тому символічно, що це свято встановлене Указом Президента. припадає саме на цю дату.

До відзначення цього дня у Шандрівській ЗОШ І-ІІІ ступенів був проведений конкурс малюнків «Козацька Січ», у якому взяли участь учні 1-4 класів. Вчитель Історії Жандик М.С.  з метою збагачувати знання учнів про історію українського народу, розширювати знання про початок козаччини в Україні, заснування Запорозької Січі, розвивати інтерес до історії українського народу, до народної творчості, виховувати повагу до козаків, гордість за український народ, любов до Батьківщини провів для учнів 5-9 класів вікторину «Ми – нащадки козацької слави» .

Заходи | Переглядів: 920 | Додав: ceti | Дата: 14.10.2014 | Коментарі (0)

День пам'яті жертв Бабиного Яру традиційно проводиться наприкінці вересня – у дні, коли почалися масові розстріли, і присвячується всім загиблим в роки окупації Києва, людям різних національностей та конфесій, військовополоненим, українським патріотам, мирним жителям міста. Під час німецької окупації Києва у 1941–1943 роках Бабин Яр став місцем масових розстрілів нацистськими окупантами мирного населення і радянських військовополонених, євреїв та ромів за етнічною ознакою.

Цього дня вчитель історії Шандрівської ЗОШ І-ІІІ ступенів Жандик М.С. провів з учнями 5-11 класів інформаційно-просвітницьку бесіду про історію і трагедію Бабиного Яру. Зараз в спеціально створеному національному історико-меморіальному заповіднику «Бабин Яр» нараховується 25 пам’ятників, меморіальних знаків та споруд. Кожного року у вересні до них лягають вінки і свіжі квіти. Сюди приходять пом'янути близьких і далеких родичів, приїздять з різних куточків світу. І ми нині вклоняємося їм, щоб ще раз згадати страхіття жорстокої війни, свавілля і більшовицького, і фашистського режимів. Це нас надихає на дії - не допустити повторення цієї катастрофи, стояти на варті миру.

Заходи | Переглядів: 806 | Додав: ceti | Дата: 29.09.2014 | Коментарі (0)

22 вересня в Україні відзначають День партизанської слави. Партизанський рух завжди відображав прагнення народу до свободи. Понад п’ятсот з’єднань і сотні загонів народних месників, що діяли в тилу ворога під час Великої Вітчизняної війни на території України, зробили вагомий внесок у визволення країни від фашистських загарбників.

З нагоди відзначення цього Дня в Шандрівській ЗОШ І-ІІІ ступенів керівник гуртка «Шандрівчани» Жандик М.С. провів для учнів 8-11 класів годину спілкування «Слава партизанам Київщини», метою якої було доповнити знання учнів про партизанський рух в Україні, героїв партизанського руху, отримані з документів, книжок, фільмів, своїми власними відчуттями; виховувати патріотичні почуття, гуманізм, любов до України, пошану до тих, хто боровся за Батьківщину.

Заходи | Переглядів: 404 | Додав: ceti | Дата: 22.09.2014 | Коментарі (0)

10 вересня – 120 років від дня народження Олександра Петровича Довженка (1894–1956), українського кінорежисера, кінодраматурга, класика світового кінематографа, письменника. Цього дня в Шандрівській ЗОШ І-ІІІ ступенів було проведено ряд заходів. Вчитель художньої культури Іщенко О.Й. для учнів 9-11 класів підготувала відеопрезентацію «Великий митець, мислитель і поет – О.Довженко», для учнів 7-11 класів організувала і провела тематичний вечір за кіноповістю «Зачарована Десна». Бібліотекар школи Гафинець Г.Ю. презентувала виставку літератури «Неосяжний світ О.Довженка».

Заходи | Переглядів: 578 | Додав: ceti | Дата: 10.09.2014 | Коментарі (0)