Коротка історія школи в датах |
Як свідчать старожили, школа в с. Шандра почала функціонувати в ІІ половині ХІХ ст.. Була однокласною і мала три групи. Кола була розташована в старій хаті, критій соломою. Неподалік стояла церква. 1890 року школа згоріла, і згодом громада збудувала нове шкільне приміщення, що збереглося до сьогодні.
У школі навчалося 120-130 учнів. Вивчали азбуку, Закон Божий, граматику й чотири арифметичних дії. Книжки учням видавали безкоштовно. По закінченню навчального року їх повертали вчителю. Навчальний рік розпочинався з приходом зими, коли закінчувалися всі сільськогосподарські роботи в жителів села. Ранньої весни, на Великдень, навчання в школі закінчувалося, оскільки розпочиналися весняно-польові роботи. За навчання в школі батьки платили гроші.
Попечителем школи був пан Адельгейм. Він давав мізерні суми на придбання підручників; зошитів не було. Більшість учнів писали на грифельних дошках. За найменші провини або невиконання домашніх завдань дітей жорстоко карали.
1909 р. на сходці сільської громади було ухвалено рішення про будівництво нового приміщення за участю земства. 1910 року почала функціонувати нова п’ятикласна школа, яку очолив Дорошенко. Він був, як на той час, людина передових поглядів, запровадив викладання української мови та літератури, хоча тоді це було заборонено.
1923 року директором школи призначили М.П.Редька. Цього року було ухвалено рішення збудувати майстерню з токарними і слюсарними відділеннями.
1927 р. в селі відкрили семирічну школу. 1932 року її очолив Матійко.
1938 року розпочато будівництво ще одного приміщення, яке здане в експлуатацію в 1940 році. До Великої Вітчизняної війни педагогічний колектив очолив Побирайло. Коли село окупували фашисти, навчання в школі припинилося. На фронтах воєнних дій загинули вчителі Кубрак, С.К.Пікулик, повернувся інвалідом О.Ф.Погорілий.
Навчання було відновлене після звільнення села від німецьких окупантів, у 1944 році.
1950 р. директором школи призначили М.М.Школьника. Освітній заклад був реорганізований в середню школу.
1955 р. посаду директора обіймає А.П.Охріменко, який багато зробив для зміцнення навчально-матеріальної бази закладу. У 1960 році у школі було закладено сад, закладено навчально-дослідні ділянки, квітники, обладнано географічний майданчик, обладнано футбольне поле.
Згідно з рішенням правління колгоспу в 1959 році розпочато будівництво нового приміщення школи. 1966 р. його здано в експлуатацію.
У 1983-86 роках учительський колектив очолив Заслужений учитель України Савченко Михайло Сергійович.
У 1986-87 роках директором школи працював Ткаченко П.В. Він майже повністю обновив шкільні меблі, було створено лінгафонний кабінет. В цей час почалося заселення новозбудованого селища, що було призначене для переселенців з Чорнобиля.
У квітні 1989 року на посаду директора був призначений Токарчук Л.О. В цей час педагогічний колектив поповнюють молоді спеціалісти: вчитель математики Джигир Т.П., вчитель біології Ємець Т.І., вчитель іноземної мови Огризько Н.М., вчитель історії Зінченко М.І, вчитель української мови та літератури Іщенко О.Й., вчитель зарубіжної літератури Іщенко О.А., вчитель фізики Кузьменко С.П. І саме їхні вихованці стали згодом золотими та срібними медалістами.
В 1999 році директором школи призначено Іщенко Олену Йосипівну. Під її керівництвом педагогічний колектив робить якісний ремонт приміщень школи, багато уваги приділяється естетичному оформленню класів і коридору школи. Шандрівська ЗОШ І-ІІІ ступенів однією з перших в районі отримує новий сучасний комп’ютерний клас, оновлюються шкільні меблі, поповнюється новими підручниками і художньої літературою шкільна бібліотека. Завдяки спонсорській допомозі школа отримує мультимедійний проектор, що дозволило проводити заняття з використанням новітніх технологій та можливостей всесвітньої мережі Інтернет.
Цілеспрямована робота попередніх поколінь вчителів та нинішній педагогічний колектив добилися добрих результатів. Учні школи неодноразово стають призерами та переможцями районних предметних олімпіад та конкурсів, беруть активну участь у позашкільних заходах. Школа продовжує працювати у своїх кращих традиціях.